ברוך הבא אורח,
 
 
יוחנן (גוני) דניאל ז"ל

יוחנן, שעם השנים קיבל את הכינוי בו הוא מוכר לכולם, ג'וני, נולד בשנת 1941 בעיר ארנקולם,  במחוז קוצ'ין, אשר בהודו. הוא היה הילד השני להוריו, יוחנן וידידה ז"ל. אביו היה סוחר, שעבד קשה לפרנסת המשפחה ובמקביל דרש מילדיו ללמוד ובכך הנחיל להם את המודעות לחשיבות הלימודים בחיי האדם. מהסיפורים על ילדותו, דרך אמו ואחיו, ג'וני תואר כילד פעיל וסקרן, שמגיל צעיר בלט בגישה רצינית ללימודים ובהישגים טובים.

לאחר קום המדינה הגיעו לקוצ'ין שליחי הסוכנות, שהחלו לארגן את הקהילה לקראת העלייה לישראל. ג'וני עלה לישראל עם משפחתו ורוב הקהילה בשנת 1954, כשהיה בן 13. הם הגיעו בתחילה למחנה העולים "שער העלייה" וממנו הגיעו למושב מסילת ציון, שבפרוזדור ירושלים.
אביו נפטר בהיותו בן 17 ואימו נותרה אלמנה עם עשרה ילדים, שהקטן ביניהם בן שנה.
ג'וני נשלח ללמוד בפנימייה החקלאית "אשל הנשיא" ליד באר שבע, בין השנים 1955 עד 1959, עד סוף כיתה י"א. שם הוא קיבל חינוך חקלאי. הוא תואר על-ידי חבריו ללימודים כספורטאי, פעיל ומעורה בחיי החברה של בני כיתתו. לאחר-מכן היה בקבוצה קטנה של תלמידים שהמשיכו ללימודי בגרות בביה"ס החקלאי בעין- כרם שליד ירושלים. 

לאחר לימודיו הוא עבד כשנה כמדריך חברתי בפנימייה בה למד, "אשל הנשיא". אז הוא הצטרף לגרעין נח"ל שהקים המושב עין- יהב בערבה. הוא התנדב לשירות צבאי למרות פטור שקיבל בשל המצב בבית אימו. לאחר שרות של כשנה הוא נאלץ לעזוב את הצבא בכדי לסייע בפרנסת המשפחה. באותה תקופה הוא קיבל הלוואה ללימודים גבוהים מהסוכנות היהודית ובחר ללמוד לימודי חקלאות בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית. במקביל ללימודיו באוניברסיטה הוא עבד כמורה בביה"ס החקלאי "כפר סילבר". הוא סיים לימודי תואר שני בשנת 1967.
לאורך כל שנות לימודיו, בתיכון ובאוניברסיטה, ג'וני שמר על קשר הדוק עם המשפחה וסייע ככל יכולתו לאמו ולאחיו, כולל סיוע כספי באמצעות עבודות בחופשות. עם זאת, לימודיו של ג'וני למרות המצוקה הכלכלית של משפחתו התאפשרו גם בזכות אחיו הבכור, אשר לקח על עצמו את התמיכה באמם ובמשפחה כולה.
ג'וני התחתן בשנת 1966 עם יקרה, בת המושב, ונולדו להם ארבעה ילדים.

עם סיום הלימודים הוא התקבל לעבודה במשרד החקלאות בחדרה למשך כשנתיים. בזמן זה נקרא על- ידי פרנסי מטה יהודה לבוא ולהשתלב בעבודה הציבורית באזור, הוא החל לנהל את אגודת הפלחה של ישובי פרוזדור ירושלים, תפקיד בו כיהן במשך כחמש שנים. בשנת 1973 ג'וני נבחר לנהל את ארגון הקניות מבואות ירושלים. ארגון זה איגד וריכז את כל הפעילות הכלכלית של מושבי האזור. בתקופה זו היתה פריחה כלכלית, כשג'וני היה שותף לפיתוח וקידום המפעלים והאזור בכלל. פעילות זו נעשתה בשיתוף עם מושבי הפועל המזרחי וקיבוצי האזור. בשנת 1980 הוא נבחר למזכיר ארגוני הקניות הארצי במקביל להמשך ניהול ארגון הקניות מבואות ירושלים.לצד פעילותו הציבורית במטה יהודה, ג'וני פעל גם בקרב קהילת יהודי קוצ'ין בישראל. במסגרת פעילות זו הוא הקים, יחד עם נחמיה יצחק מנבטים ויוסי אורן מתעוז, את ארגון יהודי קוצ'ין. פעילות הארגון כללה סיוע בהקמת בתי כנסת לקהילות השונות, ארגון מלגות לסטודנטים וארגון חגיגות 30 שנה לעליית יהודי קוצ'ין לישראל.

בשנת 1983 נבחר ג'וני למזכ"ל תנועת המושבים, תפקיד בו שימש עד 1989. בשנים אלו החל המשבר הגדול בתחום החקלאות ומושבים רבים נקלעו למצוקה. ג'וני היה שותף לחשיבה וליוזמה של שינויים מבניים ואחרים לחיזוק ההתיישבות החקלאית לנוכח משבר זה, יחד עם גדליה גל שכיהן לצידו. הפעילות היתה ברמה הארצית והאזורית וכללה מאבק לשינוי בדרך החשיבה והתמיכה להתיישבות החקלאית לצד פיתוח משאבים נוספים כמקורות הכנסה שאינם מבוססים על חקלאות בלבד וכן הרחבות היישובים הקיימים.בשנת 1986 ג'וני נזקק לניתוח מעקפים, ולאחר כשלוש שנים הוא פרש מתפקידו כמזכ"ל תנועת המושבים.
בשנת 1990 השתלב בעבודה בחברת העובדים של ההסתדרות, שם הספיק לעבוד מספר חודשים עד לגילוי מחלת הסרטן. לאחר כעשרה חודשים של מאבק עיקש במחלה הוא הוכרע ונפטר בהיותו בן 50, ב- 20.12.1991.