ברוך הבא אורח,
 
 
עמותת יהדות קוצ'ין

עמותת יהדות קוצ'ין ע"ש יוחנן (ג'וני) דניאל ז"ל ע"ר

מס' עמותה: 58.022.938.3
העמותה הוקמה בשנת 1993, על ידי בני העידה מישובי המועצה האזורית מטה יהודה.

מטרותיה העיקריות:
  1. הענקת מלגות ללימודים אקדמאים ליוצאי קוצ'ין.
  2. קידום תרבות ומסורת של יהודי קוצ'ין.

דבר יו"ר העמותה:

ברשות המשפחה,
חברים נכבדים, רעיון הנצחתו של ג'וני ז"ל בהקמת קרן מלגות על שמו נתקבל בברכה ע"י  החברים מהמושבים באזור, חברים יוצאי קוצ'ין.לפיכך נתכנסנו חברים מכל המושבים באזור והחלטנו להקים עמותה בשם:"עמותת יהדות קוצ'ין – ע"ש יוחנן דניאל ז"להעמותה עברה חבלי לידה קשים ובעזרת ה' היום אנו רואים אור בקצה המנהרה יצאנו לדרך, ומכניסים בעמותה פעילות ותוכן.

העמותה החליטה לשים דגש על 2 מטרות עיקריות:
  • חיזוק וטיפוח מורשת העדה.
  • הקמת קרן מלגות ללמודים על תיכוניים
מורי ורבותי,
ג'וני ז"ל נפטר ביום יא' טבת לפני 17 שנים ואנו רואים בהנצחה זו בהקמת קרן מלגות על שמו למשהו ערכי, חינוכי והמשכיות של שילוב דורות. וזיכרון טוב על פועלו של האיש, ומה הוא סימל לבני העדה ולבנים אחרים באזור ובכל הארץ.

לי אישית ג'וני היה מודל של חיקוי, נולד למשפחה ברוכת ילדים. רצון עז לרכוש השכלה, לשוב הביתה ולעזור בפיתוח המושב, השתלבות באזור, ולפעול עם בני הקהילה באזור ובכל הארץ. נפלה לידי הזכות להיות במחיצתו מס' שנים ואף להיות סגנו שנתיים בניהול מושבי מבואות ירושלים.

העמותה ביחד עם המרכז החקלאי תומכת ומחלקת 6 מלגות בשנה ע"ש ג'וני לבני העדה מכל רחבי הארץ.

חברים נכבדים – להקים קרן היום, לא קל, נצטרך לשנס מותניים ולצאת במבצע התרמה גם בתוך העדה וגם בקרב גורמים אחרים. ומבלי שאנחנו נרים תרומה, שום גורם אחר לא ירים את תרומתו.

על כן אנו יוצאים היום במבצע בקרב החברים במושבים ע"י בני הנוער שלנו ומבקשים מכולם להרים תרומה בכל אשר ידבנו ליבו.

אני מאמין, במאמץ  נוכל לגייס ולהקים קרן עם סכום מכובד שכל שנה מהפירות שלה נוכל לתמוך בתלמידים שימשיכו לימודיהם לטובת הקהילה והאזור.

תרשו לי לסיים עם משהו מפרשת השבוע פרשת "וייגש" שבוע האזכרה של ג'וני, כשיעקב ירד מצריימה, נאמר "ואת יהודה שלח לפניו אל יוסף להורות לפניו גושנה" להורות מלשון הוראה – לימודים.

דבר הראשון אומר יעקב לבניו לפני שכל המשפחה מגיעה למצרים תאתר מקום לבית הספר. מקום שנלמד את הילדים, תקים קרן מלגות, ואת זה אנו מבצעים היום, אומנם מאוחר אבל עושים.

הרבה שיחות היו לי עם ג'וני בנושא הקהילה, השיא היה חגיגות ה – 30 שנה לעלייתנו לארץ, הוצאת ספר, כאשר חלה והיה כבר קשה לו סיפרתי לו על הנעשה שם בקוצ'ין עם בתי הכנסת ובתי הקברות, ג'וני החזיק את ידי ואמר "אל תרפו מזה, תעשו כל מה שנדרש" אני רואה בזה צוואה, ומי ייתן דרך העמותה והקרן נצליח להנציח את שמו ונרים את קרנה של עדת בני קוצ'ין באזור מטה יהודה בפרט, ובארץ ישראל בכלל, ובמה שנשאר במדינת קרלה קוצ'ין.

יהי זכרו ברוך 

יוסי אורן
יו"ר העמותה